Michal9

Jak zjistit jaký mám tip baterie v tabletu?

Zkoušel jsem hledat jaký mám tip baterie na krabici,ale tam to nebylo napsané, tak jsem se zkusil podívat do návodu, ale ten je jen v čínštině, takže jsem to nenašel. Tablet se jmenuje ainol novo 7 fire. Chci to zjistit z toho důvodu abych vědě jak se mám správně starat o baterii. předem děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Otevírat to nejde protože je to svařené.

Nejlepší odpověď
anonym

Máš tam LiIon (nebo LiPol) baterii, jde o baterii bezúdržbovou, takže se o ni moc starat nejen nemusíš, ale ani nemůžeš.
Základní zásady:
Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát.
Také je neudržujte stále při 100% nabití. Při 40% nabití je životnost zhruba 3× delší[1].
Nevybíjejte do úplného vybití. (tzn. když zařízení hlásí vybitou baterii, nesnažte se ji zbytečně dále vybíjet) Je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50 % než jednou na 0 %.
Optimálně skladujte záložní baterii v chladu (ne v mrazu, oproti 25 °C prodloužíte životnost přibližně 2×).
Nenechávejte je v horkém prostředí.

Zdroj: wiki

Další odpovědi
M7ke06

Tak skus tablet otevřít, třeba s pomocí táty, vyndej baterii, a na ní bude napsané nějaké sériové číslo, nějakého formátu, třeba takového : 14-L5
To pak vyhledej na internetu.

Ale jestli chceš vědět, jak se o baterii starat, tak to je pro všechny baterie snad stejné.

Pro začátek musíš baterii zcela nabít, a potom jí zcela vybít do 0. Takhle to dělej po celý život tabletu, a baterie ti vydrží co nejdýl. Když se ti rozbije (což je tak 3 roky), tak si buď kup nyvý tablet, nebo si podle toho sériového čísla objednej novou baterii.

Toť vše :D
Doplňuji:
Ale, jestli budeš na tabletu hrát hry, tak ti vydrží sotva 2 roky.

Hamon

OT: dám ti tip – hledáš typ.