Avatar uživatele
Michal9

Jak zjistit jaký mám tip baterie v tabletu?

Zkoušel jsem hledat jaký mám tip baterie na krabici,ale tam to nebylo napsané, tak jsem se zkusil podívat do návodu, ale ten je jen v čínštině, takže jsem to nenašel. Tablet se jmenuje ainol novo 7 fire. Chci to zjistit z toho důvodu abych vědě jak se mám správně starat o baterii. předem děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Otevírat to nejde protože je to svařené.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? M7ke06 před 3777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Máš tam LiIon (nebo LiPol) baterii, jde o baterii bezúdržbovou, takže se o ni moc starat nejen nemusíš, ale ani nemůžeš.
Základní zásady:
Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát.
Také je neudržujte stále při 100% nabití. Při 40% nabití je životnost zhruba 3× delší[1].
Nevybíjejte do úplného vybití. (tzn. když zařízení hlásí vybitou baterii, nesnažte se ji zbytečně dále vybíjet) Je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50 % než jednou na 0 %.
Optimálně skladujte záložní baterii v chladu (ne v mrazu, oproti 25 °C prodloužíte životnost přibližně 2×).
Nenechávejte je v horkém prostředí.

Zdroj: wiki

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Michal9 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
M7ke06

Tak skus tablet otevřít, třeba s pomocí táty, vyndej baterii, a na ní bude napsané nějaké sériové číslo, nějakého formátu, třeba takového : 14-L5
To pak vyhledej na internetu.

Ale jestli chceš vědět, jak se o baterii starat, tak to je pro všechny baterie snad stejné.

Pro začátek musíš baterii zcela nabít, a potom jí zcela vybít do 0. Takhle to dělej po celý život tabletu, a baterie ti vydrží co nejdýl. Když se ti rozbije (což je tak 3 roky), tak si buď kup nyvý tablet, nebo si podle toho sériového čísla objednej novou baterii.

Toť vše :D
Doplňuji:
Ale, jestli budeš na tabletu hrát hry, tak ti vydrží sotva 2 roky.

Upravil/a: M7ke06

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

OT: dám ti tip – hledáš typ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek