Avatar uživatele
Natee

Jak zjistit IP adresu počítače

Máme doma 2 počítače ; stolní a notebook. Mají oba stejnou IP adresu, jsou-li připojeny na stejný přívod internetu? Pokud ne, jak lze takovou adresu zjistit? Může ji zjistit někdo cizí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Rico, johana 56 před 4091 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

http://www.odpovedi.cz/vyhledat?…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Zkus to a uvidíš > http://www.mojeip.cz/
Doplňuji:
IP adresy dvou počítačů budou rozdílné, ale jelikož jsou připojeny na stejný přívod, tak na internetu se budete oba jevit jako jedna jediná IP adresa. Proto se taky občas stane, že na nějakém serveru dostane uživatel XY ban a nikdo ze stejné sítě už se na ten server nedostane.

A tvoji IP adresu může zjistit kdokoli, s kým se ty prostřednictvím svého počítače spojíš. Dokonce i kdybys mi poslal jen zprávu po ICQ, tak si během chvilky najdu nejen jakou máš IP adresu, ale taky kde přibližně bydlíš.

Upravil/a: bolak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Každý počítač připojený do internetu musí mít svou unikátní adresu. Na přívodu z vnějšku máte nějakou krabičku, nejčastěji router, který toto zajišťuje, počítačům domácí sítě přidělí jiné adresy. Ty zjistíte, když zdadáte do příkazového řádku „ipconfig“. IP adresu je možné zjistit. Např. u mailů v položce Vlastnosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet