Ganymede

Jak zjistit IP adresu fotky?

Kámoška říkala, že jde najít ip adresa z obrázku z googlu a najít tak zemi odeslání. Je to pravda?? Jak to udělat??

Odpovědi
Quimby

Ne, IP mají pouze počítače, ne obrázky.

tforro

Asi ta kamarádka měla na mysli EXIF.

http://techne­t.idnes.cz/skry­te-informace-z-digitalnich-fotografii-jsou-na-dosah-pjh-/software.aspx?c=A071010­_174822_softwa­re_dvr

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Exif

Tw!st

Jen opravím Quimby… IP nemají počítače ale internetová připojení na kterém mohou být desítky počítačů a všechny by měli stejnou IP

Honza5486656

Počítače nemají IP adresu, ale MAC adresu. To je adresa/název síťové karty.

Dochy

Jak otázka tak většina odpovědí jsou poněkud zmatené.
Co znamená „najít IP adresa z obrázku z googlu“?

Každý obrázek který máte na internetu má nějakou IP adresu. Je to součástí jeho URL (URL je vlastně plná adresa zdroje – každý obrázek, každý text, každá mp3 stažená z internetu byla stažena z nějaké URL adresy). Ale obrázky se mohou kopírovat a kopii můžete najít na jiné URL.

EXIF je něco úplně jiného a IP v něm standardně není ani země původu, v EXIF může být údaj o poloze pořízení, pokud byl pořízen fotoaparátem s GPS přijímačem.

Honza: Počítače v síti maji MAC i IP adresu. MAC by měl být jedinečný identifikátor síťové karty, ale většina současných ethernet síťovek dovoluje MAC změnit. IP adresu mají všechny počítače připojené s pomocí TCP-IP protokolu – to v současnosti znamená že ji mají prakticky všechny zasíťované počítače. Mohou mít veřejnou nebo neveřejnou IP adresu a mohou ji mít statickou nebo dynamicky přidělovanou.

Twist: to je na delší debatu. Na segmentu lokální sítě nesmí být dva počítače se steknou IP adresou. Mohou na venek vystupovat pod stejnou veřejnou IP adresou pokud jsou za routerem, který jim bude dělat překlad adres (NAT/PAT)