spiro

Jak zjistit hustotu vlasového porostu?

Lze porovnat dva lidi, který z nich má více vlasů, pokud mají na pohled přibližně stejně?
Existuje na to nějaká pokud možno jednoduchá metoda?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě vyznačit díl na obou hlavách o stejných rozměrech a vlasy spočítat.

Další odpovědi
marci1

Zjistíme to podle barvy vlasů dotyčných, pokud je mají. 🙂
Současná pozorování a výzkumy uvádějí, že nejvíce vlasů mají na hlavě světlovlasí lidé – 100 až 140 tisíc vlasů, tmavovlasí mají v průměru mezi 80 až 100 tisíci vlasů a nejřidčeji „zavlasené“ temeno hlavy mají rusovlasí, jimž hlavu pokrývá 60 až 80 tisíc vlasů.
http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/ma­ji-blondynky-vic-vlasu-nez-brunetky--1476753