Avatar uživatele
KennAdams

Jak zjistit heslo

zdravím,

všechny hesla se určitě někam ukládají, zajímalo by mě kde. Mám na mysli konkrétně to, když se přihlásím na facebook a nezaškrtnu kolonku „uložit heslo“ ..určitě se to někam musí i tak ukládat, ale akorát mi to k přihlášení příště nenabídne heslo.

je tu nějaká šance?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vivatis2-

Jestli jsem to pochopil ty si zapoměl heslo??Pošli si ho na email jestli emai lnepoužíváš máš smůlu jestli si hacker máš smůlu xD!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Není.
FB ukládá do cookies záznam, který v podstatě říká „tento uživatel se posledně přihlásil se správným heslem, takže dokud se neodhlásí, budeme ho tam pouštět i bez hesla“. Ale samotné heslo se nikde neukládá (pokud si ho neuložíš sám).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pro běžného uživatele a pokročilého ne, maximálně pro nějaké, co se už v tom vyznají a umí CCS, HTML jazyky.

U facebooku si můžete zajistit nové heslo.

U účtů GOOGLE se dají hesla zjistit celkem snadno, ale musíte se v tom vyznat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

V cache prohlížeči to je uloženo, ale to musíte znát algoritmus a místo kam se to ukládá, většinou do registru nebo nějakého konfiguračního souboru. Musí se použít reverzní inženýrství a prohlížeč rozpitvat.

A většina internetových serverů dnes už nemá uloženo heslo ve tvaru slova, ale ve formě hasche, který vypadá asi takto de038133d02a7­70aae04a8fd12516­8f6

Bohužel i toto je už do jisté míry prolomené a můžou hlavně za to vysoké výpočetní výkony grafických procesorů, které se k tomu používají. Metodě síří Brutal Force

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet