KennAdams

Jak zjistit heslo

zdravím,

všechny hesla se určitě někam ukládají, zajímalo by mě kde. Mám na mysli konkrétně to, když se přihlásím na facebook a nezaškrtnu kolonku „uložit heslo“ ..určitě se to někam musí i tak ukládat, ale akorát mi to k přihlášení příště nenabídne heslo.

je tu nějaká šance?

Nejlepší odpověď
vivatis2-

Jestli jsem to pochopil ty si zapoměl heslo??Pošli si ho na email jestli emai lnepoužíváš máš smůlu jestli si hacker máš smůlu xD!

Další odpovědi
baghira

Není.
FB ukládá do cookies záznam, který v podstatě říká „tento uživatel se posledně přihlásil se správným heslem, takže dokud se neodhlásí, budeme ho tam pouštět i bez hesla“. Ale samotné heslo se nikde neukládá (pokud si ho neuložíš sám).

anonym

pro běžného uživatele a pokročilého ne, maximálně pro nějaké, co se už v tom vyznají a umí CCS, HTML jazyky.

U facebooku si můžete zajistit nové heslo.

U účtů GOOGLE se dají hesla zjistit celkem snadno, ale musíte se v tom vyznat :)

Michal Kole

V cache prohlížeči to je uloženo, ale to musíte znát algoritmus a místo kam se to ukládá, většinou do registru nebo nějakého konfiguračního souboru. Musí se použít reverzní inženýrství a prohlížeč rozpitvat.

A většina internetových serverů dnes už nemá uloženo heslo ve tvaru slova, ale ve formě hasche, který vypadá asi takto de038133d02a7­70aae04a8fd12516­8f6

Bohužel i toto je už do jisté míry prolomené a můžou hlavně za to vysoké výpočetní výkony grafických procesorů, které se k tomu používají. Metodě síří Brutal Force