autacek

Jak zjistit co nejjednodušeji, online a zdarma, cenu pozemku?

Odpovědi
Pepa25

Záleží, o jaký druh pozemku jde (stavební, zemědělský, lesní, ostatní plocha …). Existují cenové mapy, úřední ceny zemědělských pozemků např. podle BPEJ … Je možné porovnání podle podobných nemovitostí např. na inzertních servrech typu sreality.cz. A také samozřejmě také může přijít orientační odborný odhad, ale ten musí udělat někdo, kdo homu rozumí a ten nepracuje zdarma.

Jiří Bohumil

Vzhledem k „tržnímu hospodářství“ a individuálním cenám, v závislosti na poptávce, nabídce a lokalitě, nejspíše pouze dotazem u prodejce.

EKSOT123

Co se týče zemědělské půdy, tak když zadáš ten pozemek v daném katastrálním území do https://nahli­zenidokn.cuzk­.cz/
tak to rovnou ukáže nejen celkovou výměru, ale také kolik m2 mají jednotlivé BPEJ. Ale samozřejmě cena podle BPEJ není tržní cena.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.