Avatar uživatele
freek_zr

Jak zjistit číslo SMS centra smsky která mi přišla na mobil.

Ahoj, jelikož SMS spoofing za úplatu stále umožňují některé weby na internetu, zajímalo by mně jak v telefonu zjistit číslo SMS centra z jakého mi SMSka přišla. Mám pocit že v mé staré nokii to bylo, ale teď mám SGS2 a nikde to zde nevidím. Číslo SMS centra je důležité kvůli kontrole "podivných" sms zpráv které Vám mohou přijít. Pokud Vám poslal např. čech zprávu z jiného než českého SMS centra, je tu riziko že jde o podvod.

Nebyla by případně pro android nějaká vhodna sms aplikace která by rozšiřovala detail smsky.
Díky.

Zajímavá 0 před 3399 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
marek.29

To ještě nevymizelo cca před 3 lety? :-o http://www.bezpecny-net.estran ky.cz/…
Mně třeba nic takového nikdy nedošlo..

A jako první mně napadlo zavolat na infolinku což je i v sadě následujících rad:
Z mobil.dnes se dále dovídáme, jakou možnost máme u nás v případě SMS útoku. Tak tedy:
1. V první řadě se doporučuje zákazníkovi ověřit si pravdivost SMS zprávy (například zavoláním na číslo, ze kterého Vám zpráva přišla).
2. Pokud se podezření zákazníka o nepravosti SMSky potvrdí, doporučuje se kontaktovat zákaznické centrum operátora zákazníka s uvedením podrobností - času doručení SMS zprávy a čísla SMS centra operátora, přes kterého byla SMS zpráva doručena (uvedeno v detailech zprávy).
3. Dále je vše v režii operátora zákazníka. Pokud se informace o detailech zprávy potvrdí, operátor zákazníka by měl kontaktovat majitele SMS centra s upozorněním na možné zneužití SMS centra jeho partnery.
4. Pokud ze strany partnera nedojde k nápravě, měl by se operátor zákazníka obrátit s žádostí o pomoc na celosvětovou asociaci GSM Association (sekce Sanction Group), jejímž členem jsou všichni významní světoví operátoři.
5. Sanction Group pak kontaktuje dotčeného operátora s žádostí o vysvětlení a odstranění problému. V krajním případě může dojít až k podání návrhu na vyloučení operátora z asociace.

Zdroj: http://cms.e-bezpeci.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet