faustka

Jak zjistit cenu a prodat starožitnost – Kompletní 28 ti svazkový OTTŮV SLOVNÍK NAUČNÝ díly od r. 1888 do r. 1909

Potřebujeme z vážných rodinných důvodů prodat rodinnou památku, starožitnost. Kompletní 28 ti svazkový OTTŮV SLOVNÍK NAUČNÝ díly od r. 1888 do r. 1909, velmi zachovalý, téměř neporušený stav. Nevíme jak na to, aby cena byla odpovídající a dostal se do dobrých rukou.

Odpovědi
mosoj

Zkus to na aukru než půjdeš do antiku.
Do špatných rukou to nepadne. To koupí jedině nějaký sběratel.

magorvkleci

obejít pár antikvariátů
prodejní cena je podle zachovalosti počítám tak mezi 10–20k

Kelt

Doporučoval bych obejít obchody se starožitnostmi, nebo antikvariáty a případně vzít jeden díl na ukázku a zeptat se prodavače. Navíc takový člověk může dát doporučení, sběratel by dal cokoli. Nějaké knihovny v tomto asi nebudou štědré. Dnes to má cenu spíše historickou a uměleckou než odbornou, většina informací je na internetu.