balca

Jak zjistit administratorske heslo do biosu ?

Dobry den,nevite zde nekdo jak zjistit administratorske heslo do biosu ? Myslim tim heslo,kdy zapnete pocitac a hned na vas vyskoci okenko na vlozeni hesla..tudiz system ani nenabootuje..nejde tudiz nacist treba linux z cd mechaniky…nevite zde nekdo jak na to ? neni na to nejaky program ?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pravděpodobně nejde. Obvykle jde „vymazat“ BIOS (návrat do továrního nastavení). Většina základních desek má pro tento účel poblíž baterky špičky pro jumper. Stačí vypnout počítač a ty špičky na pár sekund zkratovat (jumperem, šroubovákem,…)
Přijdete o veškeré nastavení biosu včetně hesla. Ověřte si to v manuálu k desce.

Další odpovědi
Human

Tiež si myslím, že zistiť to heslo nepôjde, iba resetnúť ako písal Dochy. A btw., aký program myslíš? Však keď PC ani nenabootuje bez toho hesla tak asi ťažko tam pustíš nejaký program.

Jarda.x

Hodně hodně staré desky měly univerzální hesla.

cochee

Reset BIOSu podle Dochy, Human – někdy pomůže, někdy heslo nechá aktivní – většinou u notebooků. Musíš hledat univerzální heslo podle Jarda.x, někdy to zabere dost času – heslo hledej podle toho, kdo je tvůrcem BIOSu (AWARD, AMI atd.). Ještě mě napadla jedna věc, přeflashovat BIOS, flashovací program musí být nakonfigurován tak, aby smazal i část BIOSu s nevolatilní pamětí, nejen NAND.