kurec

Jak zjistím zda opravdu se vyplatí jít na vysokou školu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nezjistíš. Tedy předem nezjistíš. A pokud jsou Tvým jediným kritériem finance, tak se na to rovnou vybodni.

Další odpovědi
Alesh

Kolega to již napsal trefně. 🙂
Já ti doporučím jednu věc. Jdi studovat VŠ, ale nejprve jdi po SŠ na rok, dva do práce. Pak si studia budeš mnohem víc vážit. 😉

Schluker

Pravdepodobne jedine empirickou zkouskou. Jinymy slovy bud tam jit anebo ne a pak zhodnotit dusledky :)

L.G.

To je opravdu relativní, záleží na tom slově „vyplatí“. Jisté je ale to, že studium ke škodě věci není. Při úspěšném absolvování bude rozsah možností uplatnění širší, společensky si polepšíte rovněž, útočit na Váš intelekt bude obtížnější, celková váženost Vaší osoby jako by bude více důstojnější. Při výběru partnera jsou to plusové body, u budoucího tchána s tchýní platí dvojnásob. Lepší vyhodnocení zpráv z masmédií, vlastní stanoviska samozřejmostí… Mno a teď to „vyplatí“ a cash, úspěch v práci, resp.v samostatném podnikání zaručen pravda není, to jestli se to doopravdy vyplatilo komplexně, zjistíte až ne na konci studií, ale na konci života, když by nic jinýho, ten titul před či za jménem zahřeje vždycky, detekovat podvodné úmysly zvládnete podstatně líp než VŠ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.