Vandal

Jak zjistím, zda můj doktor posílá neschopenky na OSSZ?

Vypadá to totiž že na OSSZ mojí neschopenku vůbec neevidujou. Můžu si nějak vyžádat u doktora potvrzení nebo přímo na OSSZ? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Neschopenka se vyplňuje 5×, takže je kontrola i ze strany zaměstnavatele. Pochybuji, že by lékař doklad nezaslal. Jedině snad nedopatřením.

  1. díl Hlášení OSSZ o vzniku dočasné pracovní neschopnosti je povinen ošetřující lékař odeslat nebo předat příslušné OSSZ atd. nejpozději v třetí pracovní den následující po dni, kdy bylo vydáno rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti. atd.
  2. díl Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti – hlášení zaměstnavateli (díl s růžovým pruhem) odevzdávají zaměstnanci vždy svému zaměstnavateli, který je předává po doplnění údajů příslušné OSSZ. atd. "

http://www.cssz­.cz/cz/nemocen­ske-pojisteni/novy-zakon-o-nemocenskem-pojisteni/informace-k-novym-tiskopisum-vyplnovanymi-osetrujicimi-lekari.htm

Jinak je možné se v případě nesrovnalosti obrátit přimo na příslušná správu.

Je možné zavolat na Call centrum ČSSZ a na telefonním čísle 840 40 60 40 se doptat, kde se stala chyba.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/nemo­censka-a-jeji-vyplata-0yp-/poj.aspx?c=A110207­_094413_poj_sov

Další odpovědi
Drap

Doktra se můžeš zeptat, pochybuji, že ti bude chtít vystavit potvrzení, ale na OSSZ se zeptat můžeš. Nevidím, kromě snad nějakého omylu, jediný důvod, proč by to doktor neměl poslat. Byl by sám proti sobě a přicházel o peníze.