GT-S5230

Jak zjistím, zda mám nárok na mateřskou, když nemám řádně odpracovaný celý rok a byla jsem i v cizině?

jak zjistím zda mám nárok na mateřskou, když nemám řádně odpracovaný celý rok a byla jsem i v cizině

jsem v sedmém měsíci, bohužel bez práce, partnera a bydlí u přátel. Na internetu jsem se dočetla, že na přiznání rodičovského příspěvku, musím doložit odpracovaný minimálně rok v kuse, což já bohužel nemám jak to doložit. během toho roku jsem byla bez práce a pracovně v cizině, ale smlouvu k té práci nemám, jak to tedy je prosím.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jde o čtyři růumé pomy:

Mateřská dovolená (MD) a peněžitá pomoc v mateřství (PPM)
rodičovská dovolená (RD) a rodičovský přípěvek (RP).

Nemá-li matka nárok na PPM, má ode dne porodu nárok na RP.
Předchozí zaměstnání se nedokládá.
_

Od otce svého dítěte máte nérok (až do dvou let věku dítěte) nárok
na příspěvek na výživu a náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím,
dítě bude mít nárok na výživné.
__

Získání 12 měsíců důchodového pojištění v posledních 2 letech
se vztahuje k nároku na podporu v nezaměstnanosti.
A nemusí být získány ani v posledním zaměstnání → doby pojištění se sčítají.

Jestli jste pracovní smlouvu ztratila, lze zaměstnavatele požádat o duplikát.
Jestli jste pracovala bez pracovní smlouvy, šlo o práci načerno.