Orf

Jak zjistím z CD WINDOWS XP cd Key,mám jen CD!

Odpovědi
Hohny

Jenom z CD média žádný key nezjistíš. Při zakoupení systému máš v balení také takovou knížečku, kde máš svůj klíč uvedený a také licenční nálepku s tímto klíčem. Pokud máš zakoupený notebook s windows, tak by klíč měl být uveden na licenční nálepce zespoda notebooku.

Hlada

Z CD nelze key zjistit, protože na něm není. Všechny instalačky jsou stejné.

tatoo

pokud máš windows nainstalované v počítači tak programem wpkey_v1.4.7

anonym

v adresári I386 súbor UNATTEND.TXT
tam je CD key.

pre ignorantov, ktorí tvrdia že to nejde alebo že to tam nie je:
a s čím by potom inštalačný program porovnal vložený kód?
Napred sa zamyslite, a potom píšte, najradšej nie takéto kydy.

cochee

Soubor unattend.txt skutečně obsahuje klíč, ten ale neslouží k porovnání s vloženým, já tam třeba mám úplně jiný klíč než zadávám při instalaci a to kvůli WGA. Soubor unattend.txt je „Ukázkový soubor odpovědí bezobslužné instalace,“ což má v sobě i napsáno na jednom z prvních komentových řádků.

Legálnost klíče kontroluje instalátor windows úplně jinak, na základě nějakého kontrolního součtu.

anonym

citujem:

„…Pakliže vlastníte krabicovou verzi Windows nebo Office (tedy pořídili jste si instalační DVD), bude produktové číslo uvedené na stříbrném štítku uvnitř krabice (může být na obale samotného optického média). Pokud jste však zakoupili PC či notebook s předinstalovanou verzí Windows, hledejte barevný štítek s nadpisem „Windows“ na zadní straně (v případě PC) respektive na spodní straně (v případě notebooku) zařízení. Hledaný řetězec představuje sekvenci číslic a znaků uvedených za heslem Product key. …“

Číslo totožné s číslom v UNATTEND.TXT

Legálnosť kľúča je špeciálne u Microsoftu kontrolovaná kontrolnými súčtami (napr. pri časovo viazanej verzii alebo prémiovej (lacnejšej) verzii a pod., čo vie len Microsoft sám (keď to vôbec vie)), ale nie pri product key.

ale to je úplne ireleventné, stačí si prečítať otázku.
a odpoveď na ňu bola daná.