HZK

Jak zjistím vhodnou základní desku pro konkrétní grafickou kartu?

Jedná se o SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8G . Nechci znát konkrétní typ, ale chci pochopit tu logiku, princip, jak ji vybrat, dle čeho. Děkuji za radu, nějakému odborníkovi přes IT problematiku.
Je třeba doplnit, že sestava nebude určena pro hry, ale pro těžbu. Grafika je uznána odborníkem, jako adekvátní a cenově přijatelná. Jsou samozřejmě i lepší grafiky. Pokud tento fakt něco změní…

Odpovědi
anonym

Je toho plný internet s odkazy. https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+vy­brat+grafickou­+kartu+k+z%C3%A1­kladn%C3%AD+des­ce&oq=jak+vybrat+gra­ficko&aqs=chro­me.2.69i57j0l5­.7712j1j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Muffz

Stačí kompatibilní sběrnice, ideálně o stejné datové šířce, aby nebyl výkon karty limitován základní deskou.
Na těžbu jsou speciální základní desky (třeba Asrock H81 Pro BTC), které disponují i sedmi sloty na grafické karty.

anonym

Jakákoliv základní deska která disponuje požadovaným portem PCIe 3.0 je vhodná … není třeba za desku vyhazovat majlant jen aby v názvu měla „extreme“, „gaming edition“ a podobně nesmyslné marketingové bláboly, kterými výrobci uměle zvyšují cenovky, základní deska má totiž na výkon ve hrách jen naprosto zanedbatelný vliv.

Klaproth

Obvykle se postupuje opačně – ke konkrétní základní desce si vybíráme vhodnou kartu.