Kelt

Jak zjistím majitele soukromého čísla?

Volá mi několik lidí a některým neberu telefon. Volá ale někdo, označuje se to soukromé číslo. Dá se zjistit, kdo to je, nebo odkud volá? Aspoň země. Mám volat operátorovi, bude to vědět? Děkuji.

Odpovědi
Arne1

Nezjistíš.

elkon

Nezjistíš, není to důležité. Pokud ti někdo něco chce, myslím přímo tvé osobě, nemá důvod se skrývat. Já používám v telefonu aplikaci „Můžu to zvednout?“ a mám od nevyžádaných telefonů klid. Kontaktů v telefonu se to netýká a marketingová čísla blokuje. Když zavolá jiné běžné číslo, tak se tě zeptá a ty se můžeš rozhodnout, jestli to zvedneš. Používám asi dva roky a je to OK. Stáhnout lze v „Obchod play“.

dubraro

Ty asi myslíš „skryté číslo“. To může být kdokoliv, dá se to nastavit v telefonu. Často používají skrytá čísla policie a podobné složky.

Zdroj: https://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/jak-skryt-cislo-aby-vas-volany-nepoznal/sc-4-a-1340006/defau­lt.aspx

anonym

Ahoj Kelt, ano soukromé nebo skryté číslo se dá zjistit pomocí operátora, ale musí mít tarif nebo nějakou smlouvu. V takovém případě zjistíš i jméno volaného. Otázkou spíše je, jestli operátor tyto informace nabídne či ne. Je to hlavně dělané na situace, kdy je ti třeba i vyhrožováno.