Retko

Jak zjistim, kolik obrazku je vlozeno ve word dokumentu (.doc / .docx)??

Dik

Odpovědi
Aznoch

Bohužel to není přímo pomocí nějaké vestavěné funkce typu „počet slov“. Jednou možností je napsat nebo najít na to makro, nebo mohu nabídnout následující alternativu: uložte příslušný soubor jako „Webová stránka“ (pozor, jsou tam tři možnosti začínající „Webová…“ a musíte vybrat přesně tuhle). Pak vám vedle souboru např. pokus.html vznikne ještě adresář pokus_html a v něm jsou uloženy obrázky jednotlivě. Jsou tam ale i jiné soubory, takže je ještě nutné je odečíst od celkového počtu souborů v této složce (doporučuji otevřít a seřadit podle typu přípony/souboru).

Zdroj: www.tipy-a-triky.cz

Efchen

Otevřeš ho a spočítáš je..?