bracha8

Jak zjistim kdy vlaje standarta na Pražským hradě?

Nejlepší odpověď
Alesh

Brnkni Mildovi, jestli je doma. Když bude, tak mu visí, jinak ne. 🙂

Další odpovědi
marci1

Pokud to ještě platí, tak vlaje v době přítomnosti prezidenta v České republice.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlaj­ka_prezidenta_%C4%8Ces­k%C3%A9_republi­ky

MK44

V minulosti platilo, že standarta byla vztyčena, pokud dlel president na Hradě. Nevím, zda a jak přísně se to ještě dodržuje. Nezbude Vám než se na Hrad podívat nebo zkuste najít na netu nějakou kameru, která inkriminované místo zabírá on line – je-li taková.

J_Dan

Souhlsím s Aleshem

anonym

To nezjistíš, ale ukazuje přítomnost prezidenta na hradě, pokud někde trajdá, je stažena.

led

Pohľadom – pozrieť, či tam je
Sluchom – vypočuť si jej plieskanie pri vetre
Nahmatať ? = to asi nedovolia…
Uveriť médiám – vztýčená Vlajka prezidenta republiky na jeho sídle, znamená jeho prítomnosť v republike. dole sa dáva len vprípade, ak prezident je mimo republiky.

Ale ináč zaujímavá otázka – ako je to v prípade niekoľkohodinovej, tj necelý deň, neprítomnosti v republike, takzvanej „bleskovej návštevy“?