konoe21

Jak zjistím, kdo je vlastníkem bytu ?

Naši rodiče se rozvedli, bydlím s mámou již několik let v novém bytě, s otcem se nebavím, máma otce nechala žít v našem starém bytě ale při rozvodu jí otec žádnou částku nevyplatil. Rád bych zjistil kdo je vlastníkem bytu ? Jestli je stále otce a matky a nebo se situace nějak změnila ? Na katastru vidím že panelový dům kde jsme bydleli patří do Bytového družstva občanů.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Vlastník je bytové družstvo, byt je tedy družstevní, ale příslušný člen družstva může převést (prodat) členský podíl spojený s výlučným užíváním příslušného bytu. Seznam členů má ale jen družstvo.

Další odpovědi
Drap

Musíš se tedy doptat na bytovém družstvu občanů.

autacek

Vlastníkem bytu bude neppochybně Bytové družstvo občanů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.