DragonNagual

Jak zjistím, jestli je proti mně vedeno trestní řízení, když nejsem schopen dostat se ke korespondenci trvalé adresy?

Jak zjistím, jestli je proti mně vedeno trestní řízení, když nejsem schopen dostat se ke korespondenci odesílané na mojí trvalou adresu vedenou v občanském průkazu, stačí zavolat na Policii ČR ?

Nejlepší odpověď
Drap

Po telefonu ti nikdo nic neřekne. Zajdi se zeptat osobně na nejbližší služebnu policie.

Další odpovědi
Pepa25

Po dobu prověřování vám nikdo nic neřekne, maximálně vás mohou pozvat k výslechu: pokud se nedostavíte, může to být k vaší tíži, OČTŘ si budou rozvíjet svoji verzi.
Doručuje se usnesení o zahájení trestního stíhání („sdělení obvinění“). Usnesení musí být doručeno do vlastních rukou, u tak závažného rozhodnutí se nepoužije fikce (§64 odst 5 Trestního řádu). Hezky to popisuje článek v odkaze s tím, že pokud se nepodaří doručit obvinění poštou, bude se doručovat prostřednictvím policie.

Zdroj: https://www.ceska-justice.cz/2017/10/­usneseni-o-obvineni-si-akteri-kauzy-capi-hnizdo-musi-prevzit/

Arne1

Do budoucna si zarid přesměrování pošty na dodávací poště na jinou adresu. Stojí to sice pár korun, ale nic důležitého pak neskončí ‚fikci doručení‘