Marvan

Jak zjistim jestli jsou vadné baterie nebo nabíječka?

Mám dvě baterie a jednu nabíčku… Oboje už má svoje leta a já nevím jak zjistit jestli jsou ty baterie už moc staré nebo třeba nabíječka dosluhuje

Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestliže napětí v průběhu nabíjení stoupá a proud mírně klesá nebo je stejný, je s velkou pravděpodobností nabíječka v pořádku. Kapacitu článku je možné orientačně změřit ve svítilně. Je to proud v mA * čas v hod. do napětí 1V pro nejobvyklejší NiMH články.

Další odpovědi
Neguš

Já bych sledované baterie změřil měřákem(Ampéry,na­pětí)před a po jejich nabíjení.A také bych sledoval jak dlouho vydrží v provozu než se opět vybijou.Když máte 2 baterie,může být vadná nebo slabá jen jedna a ta pak snižuje celkovou účinnost.Já to takto sleduju a mám víc nabíječek,takže si to mohu vyzkoušet.Zřejmě máte staré baterie,které neudrží kapacitu a tak nadešel čas jejich výměny.

anonym

koupit novou baterii či najít nějakou starou a zkusit je nabít.