Yeeeeeee

Jak zjistím IP adresu ze školního mailu v Outlooku?

Tento dotaz patří k tomu, co jsem psala včera. Potřebuji zjistit ip adresu školního počítače z domova a jediná možnost, jak to zjistit je prý pomocí mailu. Adresa by měla být napsaná v hlavičce. Problém je v tom, že s mailem nejde vůbec nic udělat. Hledala jsem už na internetu, jak otevřít internetové záhlaví a všechny možné věci, ale z nějakého důvodu se mi nic neukazuje. K hlavičce se mám prý dostat když kliknu na „soubor, vlastnosti“ ale jaksi tady nic takového není. Není tady vůbec nic.

Nejlepší odpověď
Arne1

Řekli ti to správně. Určitě to jde najít, jen nevím co znamená ta zmínka o Outlooku. To doma na mejly koukáš Outlookem, nebo mejl byl Outlookem odesílaný ?
Pokud se na to díváš přes nějaký web, tak bychom mohli najít kudy se hlavičky zobrazí. U Outlooku to jde taky, ale musel by odpovědět někdo kdo ten Outlook má – já ho nesnáším a an počítač mi nesmí. Ale protože jsem s ním musel přicházet do styku, tak vím že i Outlook tuto naprosto základní funkci umí.

Mimochodem, řekl bych, že je to silně akademická debata. Pokud nejde o vysokou školu, tak mám dost silnou pochybnost že bude mít ten počítač veřejnou IP adresu a lokální za routerem vám zvenku naprosto k ničemu není.
A pak je ještě otázka, k čemu tato informace vlastně má být…

Další odpovědi
Dochy

Nevíme jak na e-mail přistupuješ a tedy jak Ti poradit. Např. na Seznamu po zobrazení mailu zvolit „zobrazit hlavičku“ (tlačítko „další“ pod emailem)

anonym

citace: „Potřebuji zjistit ip adresu školního počítače z domova a jediná možnost, jak to zjistit je prý pomocí mailu“

Tohle je nesmysl. Jednotlivý školní počítač bude mít oddělenou IP adresu v rámci vnitřní sítě a na venek (tedy z internetu) budou všechny školní počítače ve skutečnosti díky PROXY serveru vystupovat pod jednou jedinou IP adresou takže bez mapování konkrétních portů do vnitřní sítě nebude možné adresovat konkrétní počítač z venčí, leda bys na něm pustil klienta VPN a vytvořit tak nad touto topologií vlastní abstrakci a virtuální síť která by adresaci z venčí umožnila.

Dochy

„Jednotlivý školní počítač bude mít oddělenou IP“ – tohle je pravděpodobné, ale ne jisté. Hodně dlouho jsme žili na veřejných IP adresách, je možné že to ještě někde přetrvalo.

Arne1

Přetrvává to stále, ale u „chudších“ firem nebo škol se to nedělá. Větší firmy a školy mají dost často zakoupený velký rozsah veřejných IPv4 adres – například VUT v Brně má k dispozici rozsah 147.229.0.0 – 147.229.255.255 a nedá se říct že by byl málo využitý.
A to neuvažuju možnost, že by jeli na čistém IPv6, ono je to už dnes v podstatě realizovatelné.