Yeeeeeee

Jak zjistím IP adresu jiného počítače?

Je možné zjistit IP adresu jiného počítače, než je ten můj? Potřebuji zjistit adresu mého školního počítače ale jediné co vím je, jak zjistím adresu toho, na kterém jsem.

Nejlepší odpověď
cochee

Ono je docela možné, že IP adresa zjištěná na dálku ti k ničemu nebude. Tvůj školní komp je určitě připojen k LANce a tak má IP adresu z rozsahu, který je „platný“ pouze na té místní síti. Pochybuji, že má tento komp přidělenu veřejnou IP adresu, takže navenek bude viděn pod společnou veřejnou IP adresou, kterou má přidělenu gateway této LANky a venkovní stroj tak nerozezná, ke kterému konkrétnímu stroji z těch desítek (ne-li stovek) computerů, které visí na oné LANce, má přiřadit konkrétní pakety, které z LAN přicházejí. A jinak, pokud to tvůj školní PC umožňuje, pošli si z něj nějaký e-mail a podívej se pak do jeho hlavičky, IP adresa odesílajícího stroje tam je.

Další odpovědi
Edison

Můžeš použít program typu IP scanner. Prohledá IP adresy, napíše k nim MAC jméno počítače v síti… Pro urychlení se dá nastavit rozsah IP adres které má prohledat, případně masku.

Samozřejmě, že hledání má smysl pouze u strojů ve stejné síti.

anonym

k tomu se používá program nmap, který dokáže proskenovat určitý rozsah ip adres ve kterém očekáváš aktivní zařízení. takže například příkazem „nmap -sP 10.0.0.0/24“ najdeš všechny zapnuté počítače připojené do sítě v rozsahu 10.0.0.0 až 10.0.0.255, který je specifikován ip adresou a nahrazovací binární maskou za lomítkem