Jak zjistím, co mě dráždí?

Doma je něco, co mě dráždí v krku a na jazyku. Když jdu ven, pálení přestane, ale jak příjdu domů, začíná to nanovo. Nemalovali jsme, nic nenatírali, novou kytku taky nemám, žádná chemikálie, prostě nic jiného, nového jsem domů nepřitáhla, v noci mě to taky neštípe, po probuzení necítím ani v nose, ani na jazyku a v krku taky nic, prostě všechno ok, ale už po pár minutách to začne, štípání jazyku, štípání v nose a krku. Nějaká alergie? Máte s tím někdo zkušenosti? Jak by tedy proběhly případně testy na alergologii?
Doplňuji:
Ano plíseň, ani žádná kytka, co by kvetla, peří, koberce, ani nic, co drží prach, v nose a puse to mám, jako kdyby mi tam někdo strčil pálivý papričky, napadá mě snad jen změna pracího prášku, ale proč by to jen štípalo tam, kde píšu? To bych byla spíš samá vyrážka a to nemám.

Nejlepší odpověď
briketka10

může to být ta plíseň, jak píše mosoj :
http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/207018-plisne-v-dome-mohou-zpusobit-vazne-zdravotni-komplikace-az-smrt.html

Další odpovědi
anonym

Testy na alergologii jsou (obecné) dvojí – jednak krevní test na přítomnost ´protilátek´ a jednak provokační testy (nejčastěji ´škrábací´), kdy jsou na kůži (do škrábance nebo vpichu) aplikovány časté alergeny a je sledována reakce. Existují i ´náplasťové – kdy je alergen na kůži aplikován formou náplasti.
Tyto testy ale neodhalí specifické či ´vzácné´ alergeny.
Další fází testů jsou třeba testy na potraviny.
___
V tvém případě – pokud jsou projevy alergie vázané na konkrétní místo, je nejjednodušší objevit změnu oproti době, kdy se alergie neprojevovala – malování, kytky (apod.) jsi vyloučila – takže musíš hledat dál.
Vzhledem k nastupujícímu jaru (a zvýšení teploty) klidně může jít o změnu, která nastala v létě či na podzim, v zimě (např. nějaká kytka přinesená minulý rok nyní začla kvést).
Doplňuji:
Jo – tou příčinou může být i změna pracího prášku… Nebo aviváže.
😉
Zkus všechno v poslední době vyprané prádlo přemáchnout (a důkladně vyvětrat) a další vyprat v tom původním.

mosoj

Poohlédni se doma po plísni . Může být skrytá, za skříní, postelí, pod kobercem atd.

zzzzz

Já jsem alergická od mala, zajímavé je, že mi test nic neprokázal, je to test jen na nějakých cca 20 látek. Dodnes nemám nic prokázáno.:-)))

Může to být i tzv. mechanická alergie, ta se prý na testu neprokáže, protože nedráždí vevnitř v těle, ale dráždí pouze nos nebo oči. Také to tak mám. Občas se vzbudím oteklá jak angorák:-))

Pomáhá mi Zodac.

beer

Prací prášek, čisticí a mycí prostředky v domácnosti mohou způsobovat v některých případech i takové příznaky jak popisuješ.
Zkušenost
Více ti poradí jen odborník, nejlépe lékař.