adulinka202

Jak zistit jestly mě ma muj kun rad?

mam koně 7 let bavorsky teplokrevník jak zistim jestly me mma rad?

Nejlepší odpověď
anonym

Kůň je stádové zvíře původně ze stepí a člověk je pro něj predátor. Pes je např. na rozdíl od koně zvíře smečkové a člověk nebo rodina mu svým způsobem nahrazuje smečku. Proto se projevy psa a koně velmi liší. Kůň si zvykne při slušném zacházení na člověka, ale nikdy není vztah koně a člověka takový jako např. psa a člověka. Kůň se málokdy narodí u toho, u koho prožije celý život. Většina koní za život několikrát změní majitele a prostředí. Kůň bere člověka hlavně jako zdroj potravy, jako ošetřovatele, ale také jako někoho, kdo ho nutí ke spolupráci, která ne vždy je pro něj zdroj radosti a potěšení. Jestli zjistíš, zda tě má tvůj kůň rád? Tak to asi ne. Láska v našem chápání je pro zvířata naprosto cizí pojem, polidšťování zvířat a vykládat si jejich projevy přízně „po lidsku“ je nepřirozené a mylné. U zvířat je nejsilnější pud pohlavní a rozmnožovací, potom hned potravní. Pokud ti tvůj kůň projevuje určitý stupeň důvěry, přijde si k tobě sám jen pro pohlazení a ne že očekává pamlsek, ber to jako projev přízně a važ si toho, to je tak asi maximum,co můžeš čekat.

Další odpovědi
odpomass

Pokud se k němu (stejně jako k jakémukoliv zvířeti) budeš chovat hezky (v tomto případě hřebelcovat, nebýt hrubá, krmit – včas, dostatečně, ale nepřekrmovat), tak mi věř, že tě bude milovat a bude ti oddaný, jak jen zvíře dokáže. Především jde vždy o to, aby si na sebe člověk s daným zvířetem vždy nějakou dobu zvykali, pochopili se a respektovali…

weronika

Bohemica-
Dovolím si oponovat.
Koně jsou velmi vděční, když se s nimi zachází jak má…
Vem si třeba Pata Parelliho – toho koně vyloženě mají rádi…
Nebo Honzu Bláhu…
U koní se většinou láska/důvěra ukazuje v tom, že ti koník nezlobí, poslouchá tě, i když ho máš na parellce…
Důvěřovat, a mít rád je u koní velice blízký vztah…
Já chodím k majitelům jezdit a blbnout na Žolíkovy- ČJP a u něho se láska projevuje důvěrou, a tím, že mně poslouchá, nedělá mi naschvály- prostě si rozumíme…
Teď ho jezdím jen na parellce- jelikož mě má rád, tak poslouchá důvěřuje mi…
Bohemica má pravdu v tom, že když tě koník vidí přicházet, přijde si pro pohlazení.¨
Zkus si všimnout jeho výrazu v očí, postavení uší, a jeho celkového postoje…Když svého koně buděš vnímat i očima a studovat jeho tělo- lecco ti to napoví i o pocitech koně 😉
Doplňuji:
Ještě upřesním…
Chodím k majitelům jezdit a blbnout na Žolíkovy…
Tím blbnout myslím- společné procházky, cvičení trikpů (omluv se, poklona)
Blbneme tím způsobem,l že za mnou v ohradě běhá :-
Nebo jen tak sedím ve výběhu a povídáme si :)

Je to sice poník, a ty jsou odjakživa tvrdohlaví , ale Žolík se chová jako rozumný kůň 😁
Občas sice zkouší moji trpělivost ale jinak je na něm vyloženě vidět, že mě má rád…

Můžeš to také poznat z toho, že když třeba odcházíš, tak tě doprovází 😉