Avatar uživatele
adulinka202

Jak zistit jestly mě ma muj kun rad?

mam koně 7 let bavorsky teplokrevník jak zistim jestly me mma rad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kůň je stádové zvíře původně ze stepí a člověk je pro něj predátor. Pes je např. na rozdíl od koně zvíře smečkové a člověk nebo rodina mu svým způsobem nahrazuje smečku. Proto se projevy psa a koně velmi liší. Kůň si zvykne při slušném zacházení na člověka, ale nikdy není vztah koně a člověka takový jako např. psa a člověka. Kůň se málokdy narodí u toho, u koho prožije celý život. Většina koní za život několikrát změní majitele a prostředí. Kůň bere člověka hlavně jako zdroj potravy, jako ošetřovatele, ale také jako někoho, kdo ho nutí ke spolupráci, která ne vždy je pro něj zdroj radosti a potěšení. Jestli zjistíš, zda tě má tvůj kůň rád? Tak to asi ne. Láska v našem chápání je pro zvířata naprosto cizí pojem, polidšťování zvířat a vykládat si jejich projevy přízně „po lidsku“ je nepřirozené a mylné. U zvířat je nejsilnější pud pohlavní a rozmnožovací, potom hned potravní. Pokud ti tvůj kůň projevuje určitý stupeň důvěry, přijde si k tobě sám jen pro pohlazení a ne že očekává pamlsek, ber to jako projev přízně a važ si toho, to je tak asi maximum,co můžeš čekat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
odpomass

Pokud se k němu (stejně jako k jakémukoliv zvířeti) budeš chovat hezky (v tomto případě hřebelcovat, nebýt hrubá, krmit – včas, dostatečně, ale nepřekrmovat), tak mi věř, že tě bude milovat a bude ti oddaný, jak jen zvíře dokáže. Především jde vždy o to, aby si na sebe člověk s daným zvířetem vždy nějakou dobu zvykali, pochopili se a respektovali…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
weronika

Bohemica-
Dovolím si oponovat.
Koně jsou velmi vděční, když se s nimi zachází jak má…
Vem si třeba Pata Parelliho – toho koně vyloženě mají rádi…
Nebo Honzu Bláhu…
U koní se většinou láska/důvěra ukazuje v tom, že ti koník nezlobí, poslouchá tě, i když ho máš na parellce…
Důvěřovat, a mít rád je u koní velice blízký vztah…
Já chodím k majitelům jezdit a blbnout na Žolíkovy- ČJP a u něho se láska projevuje důvěrou, a tím, že mně poslouchá, nedělá mi naschvály- prostě si rozumíme…
Teď ho jezdím jen na parellce- jelikož mě má rád, tak poslouchá důvěřuje mi…
Bohemica má pravdu v tom, že když tě koník vidí přicházet, přijde si pro pohlazení.¨
Zkus si všimnout jeho výrazu v očí, postavení uší, a jeho celkového postoje…Když svého koně buděš vnímat i očima a studovat jeho tělo- lecco ti to napoví i o pocitech koně 😉
Doplňuji:
Ještě upřesním…
Chodím k majitelům jezdit a blbnout na Žolíkovy…
Tím blbnout myslím- společné procházky, cvičení trikpů (omluv se, poklona)
Blbneme tím způsobem,l že za mnou v ohradě běhá :-
Nebo jen tak sedím ve výběhu a povídáme si :)

Je to sice poník, a ty jsou odjakživa tvrdohlaví , ale Žolík se chová jako rozumný kůň 😁
Občas sice zkouší moji trpělivost ale jinak je na něm vyloženě vidět, že mě má rád…

Můžeš to také poznat z toho, že když třeba odcházíš, tak tě doprovází 😉

Upravil/a: weronika

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek