Avatar uživatele
qqendie

Jak získat zpět cestovní pas?

Po velmi rychlém rozchodu zůstaly o partnera doklady včetně cestovního pasu. Ten je nechce vydat a znemožňuje tak odjezd do zahraničí. Jak postupovat?
Doplňuji:
Předchozí pas byl ztracen a byly s tím velké problémy. Možná, že jen ta úřednice neměla den a dělala problémy nad rámec svých povinností. V tomto pasu jsou však víza do Ruska a dlouhodobé do USA. Nové žádosti budou trvat dlouho a polezou dost do peněz

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3670 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

  1. Vyhledat nejbližší městký úřad
  2. Nahlásit ztrátu (ne krádež, to je komplikovanější)
  3. Proběhne okamžitá blokace
  4. Nechat si vyrobit pas (dělá se i expres do tejdne, možná i do pár dní)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sallomena

Expers pas mi udělali do 24 hodin, lze s ním cestovat ale jen po Evropě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Jde udělat i druhý pas. Moc to na úřadech dělat nechtějí ale jde to. Sám jsem měl několik měsíců 2 platné pasy. Hlavní je uvést důvod. Nyní jedu s cestovkou do Izraele. Za pár měsících chci navštívit jakoukoliv arabskou zemi. Pokud máte v pasu razítko Izraele tak Vás do např. Emirátu nepustí. Úřednice tento důvod většinou uzná. Nebyl jsem sám, komu se to podařilo. Vím, že se to běžně praktikuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

tak v tomhle případě bych asi spíš nahlásila tu krádež – ex ti nemůže zadržovat doklady! možná by stačilo jen mu tou policií pohrozit, ale jestli výhružky nepomůžou, tak bych to regulérně oznámila a domluvila se s policií, jak postupovat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek