qqendie

Jak získat zpět cestovní pas?

Po velmi rychlém rozchodu zůstaly o partnera doklady včetně cestovního pasu. Ten je nechce vydat a znemožňuje tak odjezd do zahraničí. Jak postupovat?
Doplňuji:
Předchozí pas byl ztracen a byly s tím velké problémy. Možná, že jen ta úřednice neměla den a dělala problémy nad rámec svých povinností. V tomto pasu jsou však víza do Ruska a dlouhodobé do USA. Nové žádosti budou trvat dlouho a polezou dost do peněz

Odpovědi
Zbynas

  1. Vyhledat nejbližší městký úřad
  2. Nahlásit ztrátu (ne krádež, to je komplikovanější)
  3. Proběhne okamžitá blokace
  4. Nechat si vyrobit pas (dělá se i expres do tejdne, možná i do pár dní)

sallomena

Expers pas mi udělali do 24 hodin, lze s ním cestovat ale jen po Evropě

suaeda

Jde udělat i druhý pas. Moc to na úřadech dělat nechtějí ale jde to. Sám jsem měl několik měsíců 2 platné pasy. Hlavní je uvést důvod. Nyní jedu s cestovkou do Izraele. Za pár měsících chci navštívit jakoukoliv arabskou zemi. Pokud máte v pasu razítko Izraele tak Vás do např. Emirátu nepustí. Úřednice tento důvod většinou uzná. Nebyl jsem sám, komu se to podařilo. Vím, že se to běžně praktikuje.

pokazdejinak

tak v tomhle případě bych asi spíš nahlásila tu krádež – ex ti nemůže zadržovat doklady! možná by stačilo jen mu tou policií pohrozit, ale jestli výhružky nepomůžou, tak bych to regulérně oznámila a domluvila se s policií, jak postupovat