Jak získat zaměstnání na HPP v podmíněném trestu odnětí svobody???? Nejedná se o diskriminaci?

Jakým zpusobem mužu získat zaměstnání, když jsem v podmínce? Pochopitelně mne všude odmítají, ale pracovat chci. Musím platit poplatky jako každý občan. Nejsem ani zloděj ani vrah, zkrátka jsem udělal chybu, byl a jsem za to potrestán, ano, v pořádku, to chápu. Na druhou stranu, ale potrestal mne stát. Proč mám být i dál tretsaný tím, ě mi není uúmožněno řádně pracovat??? Poraďte prosím. Jsem už na dně, musím přeci živit rodinu jako každý. Dékuji.

Odpovědi
sio

Těžko poradit. Na jedné straně vás chápu, na druhé straně každý zaměstnavatel se chrání před problémy. Můžete si stěžovat na diskriminaci, a možná byste i v dnešním systému uspěl – ale podle mne to není správný směr. Zkuste agentury, kde nechtějí výpis z rejstříku. Zpočátku třeba jednorázové brigády, a musíte přesvědčit. Je to zlé, ale v době, kdy mají velké problémy i lidé bez záznamu v TR, se snad nemůžete divit. Nikdo není povinen vás zaměstnat. Najděte si ve vašem kraji agentury práce, a hlavně zapomeňte na to, že vás někdo diskriminuje......