e-neználek

Jak získat URL obrázku, který potřebuji vložit na firemní webové stránky.

Nejde mi ho vložit běžně z počítače, vím že se to musí ukládat někde na nějaký server, kde potom zjistím to URL. Neznám odkaz na stránku, kde to jde a navíc jsme firma – není to placená služba? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Dochy

Na firemní webové stránky? Pak je blbost to ukládat na nějakej cizý server. Pokud máte vlastní stránky, pak máte i vlastní webový prostor kam je možné ten obrázek uložit. Často bývá na obrázky a podobný doprovodný materiál zvláštní adresář. Zjisti si kde jsou uloženy ostatní obrázky z vaší prezentace a tam dej i ten nový.

Další odpovědi
marijakes

pokud máte jako firma webové stránky, tak musíte mít úložný prostor, kde jsou uloženy všechny obrazové materiály pro váš web a tam si také musíte obrázek uložit z PC. Pokud se vám líbí nějaký obrázek na internetu, který byste chtěli použít, měli byste mít souhlas majitele onoho webu, kde je obrázek zveřejněn, pokud je to jeho obrázek. Jinak URL se zjistí jednoduše kliknutím na obrázek pravým tlačítkem a na kartě s možnostmi kliknete na vlastnosti a zde už je URL obrázku
Doplňuji:
Pokud na svém webu použijete obrázek, který se bude zobrazovat z jiného webu (použijete URL z jiných stránek, tedy z úložného prostoru, nad kterým nemáte kontrolu), může se stát, že se vám na vašich stránkách přestane zobrazovat, protože administrátor onoho webu může obrázek odstranit. Pak nebude URL platná. Proto je lepší mít vše na svém úložném prostoru.