Jar.

Jak získat svou věc, která je na cizím pozemku?

S přítelem jsme žili rok v jeho novém domě. Každý z nás pořídil nějaké vybavení, něco každý sám, něco společně. Po roce se u přítele náhle začala projevovat schizofrenie. Byla to rychlá ataka, která mě donutila k okamžitému vystěhování, následně dům vyhořel a přítel je nyní hospitalizován v psych. léčebně. Není to lehké období ani pro jeho rodinu (ta mě označila za viníka tohoto neštěstí), ale ani pro mě, kdy se třemi dětmi začínám sama od úplného začátku, navíc s úvěry, které jsem si na vybavení vzala. Přítelova rodina mi odmítá vydat zbytek mého vybavení z pozemku, na kterém stál přítelovo dům. Doklady o koupi (resp. splácení úvěru) vybavení mám.

Nejlepší odpověď
ivzez

Písemná výzva (doporučeným dopisem s dodejkou) k vydání
věcí do stanoveného termínu. Pokud rodina bývalého partnera
(přátelství je jiný vztah) nevyhoví, žalovat.

Další odpovědi
cukrar

Prokazatelně, písemně vyzvat k vydání věci, a podle rekce konat dále.
Až třeba soudem nařídit.

miroslav.bk

Omlouvam se za offtopic, ale vazne „priteloVO dum“ a ne „pritelUV dum“?

To je nejake nareci, nebo zase nejaky ten „newspeak“? Objevuje se to cim dal vice, je to jako mor.. Strasne.

Pokud je to ovsem nareci, a ne najaka moderni zhovadilost, beru.