Tiiit

Jak získat státní občanství ČR?

já se tu narodila.. je mi 15.. ae mám vietnamské občanství.. a chtěla bych mít ete to české.. a pokud vím.. tak v ČR je povoleno mít dvě občanství že? nechci nosit u sebe pořád pas.. ráda bych občanku.. tak doufám, že mi nějak pomůžete.. děkuji předem..

Nejlepší odpověď
anonym

Dítě nabývá státní občanství České republiky narozením, je-li alespoň jeden z jeho rodičů státním občanem České republiky. Jsou-li oba rodiče osobami bez státního občanství, dítě nabývá narozením české státní občanství, pokud má alespoň jeden z rodičů trvalý pobyt na území České republiky a dítě se na jejím území narodí.

Koukni se na odkaz a budeš moudřejší!:-)

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/na­byvani-statniho-obcanstvi-ceske-republiky-narozenim.aspx