Linda93

Jak získat ŘP od ÚP?

Prosím vás můj přítel je vyučený automechanik, ale nechcou ho nikam příjmout do zaměstnání, jelikož nemá ŘP skupiny B. Slyšela jsem, že ÚP řidičské průkazy hradí, pokud dotyčný nemůže vykonávat určitý druh práce díky tomu, že nesplňuje určité požadavky (ŘP). Nevíte někdo, jak to opravdu je?

Nejlepší odpověď
Drap

UP může v rámci rekvalifikace ŘP uhradit. Ovšem povinnost to jeho neni. Pokud je hlášen na UP, musí požádat a třeba ho do kurzu zařadí. Většinou však UP rekvalifikují na řidiče nákladních aut včetně profesního průkazu. Pro samotnou skupinu B spíše jen vyjímečně.

Další odpovědi
jáára

když sem se učil já, tak autoškola byla povinná. to prostě automechanik mít musí.

sesednizkola

Jde jen C a vyssi, b uz musi mit a up mu proplati jen rozsireni.