Dobrus

Jak získat průkaz na VZV, který má u sebe bývalý zamestnavatel? Kolik si po případě může říct za jeho vydání?

Jak získat průkaz na VZV který má u sebe bývalý zamestnaval a kolík si po případě může říct za jeho vydání

Školení platil zaměstnavatel

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemýlím-li se, patří průkaz tomu, kdo absolvoval kurz, složil závěrečnou
zkoušku a získal osvědčení. (Průkaz opravňuje k výkonu činnosti toho, kdo
k ní získal oprávnění, nikoliv jeho zaměstnavatele).

Podle mne jste průkaz vůbec neměl zaměstnavateli
dávat, měl jste mu dát jenom ověřenou kopii, případně jste
mu mohl umožnit zhotovení kopie na jeho náklady.
___

Zaměstnavatel je povinen zajistit zaškolení/proš­kolení
zaměstnanců na své náklady.

Jestli s Vámi zaměstnavatel předem neuzavřel písemnou dohodu
o případné úhradě (části) nákladů na kurz), nemá podle mne právo
po Vás za vrácení (!!) průkazu požadovat žádnou částku.

Další odpovědi
cukrar

Já jsem po zaměstnanci chtěl zaplacení celého průkazu, asi 2500Kč. Bylo to před 2 roky. Záleží na dohodě.

zjentek

Nedávej ani kačku, ten průkaz je ti naprosto k ničemu, jelikož DNES tě v každém novém zaměstnání, kde bude nutná tvá obsluha VZV, na „zdvižku“ zaškolí přímo tvůj přímý nadřízený a tím celý obstrukce s „průkazem VZV“ končí.