Mexx

Jak získat koncesi na pečení cukroví?

Ráda bych získala koncesi na pečení cukroví,ale nevím,jak na to? Nemáte někdo zkušenosti,popř. nemůžete mi doporučit nějaké webovky? Děkuji

Odpovědi
anonym

U provozování jakékoliv živnosti je nutné si nejdříve zjistit, zda se jedná o živnost volnou, nebo vázanou. K pečení cukroví jsem nenašla, že jde o činnost vázanou.
U vázané živnosti se vždy jedná o „vázání“ živnosti na profesi žadatele o živnostenské oprávnění.
Pokud se Vám jedná o dosažení profesního zařazení jako cukrářka, musela byste absolvovat učební obor „cukrář“, nebo alespoň kvalifikační kurz, který by tento výuční obor nahrazoval. Něco takového bude nejspíše umožňovat v rámci rekvalifikací ÚP.

Pokud Vám jde pouze o živnostenské oprávnění k pečení cukroví, stačí si o ně zažádat na živnostenském úřadě.
Toto ale bude pouze začátek řízení, která budete muset absolvovat, protože s největší pravděpodobností budete muset splňovat řadu kritérií, která Vám stanoví pro tuto činnost jak ŽÚ, tak hygiena. Jedná se o potravinářskou výrobu, tak je nutno počítat s tím, že pro ni jsou stanovena přísná hygienická měřítka.