Avatar uživatele
Nozicka

Jak získat invalidní důchod zpětně?

Jsem právě v procesu žádání o invalidní důchod. Mám zažádáno na sociálce, viděl mě posudkový lékař, který uznal že mám nárok na ID třetího stupně a příští týden to jdu k němu sepsat.

Je mi 25 let a postižená jsem od narození. Vím, že bych teoreticky měla mít nárok na invalidní důchod až 5 let zpětně.

Co mám udělat pro to, abych důchod zpětně získala?

Peníze bych chtěla použít na elektrický invalidní vozík, bez kterého nemůžu samostatně fungovat, ale podle pojišťovny na něj nemám nárok.

Díky za všechny rady.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, zzzzz před 3708 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jirkajirka

Čistě teoreticky je Ti 25 roku,postižená jsi od narození tak když jsi na tom tak špatně cosi dělala do dneška?? Nejlépe Ti poradí na socialce kde mají své poradce a právníky pro klienty.Zdarma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Stingo

Davaj to zpetne od dne zadosti o inv. duchod. Jirko Jirko, slecna mozna chodila do skoly nebo ji podporovali rodice a ted ten duchod potrebuje. Tak co ty otazniky??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladan84

Lidi, nepište tady blbosti o věcech, kterým podle všeho vůbec nerozumíte.

Nárok na důchod nezaniká uplynutím času, nárok na výplatu důchodu je však 5 let zpětně (jak správně píšete).

O datu vzniku invalidity rozhoduje posudkový lékař, pokud s jeho posouzením nebudete spokojená, můžete proti rozhodnutí ČSSZ podat námitku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek