kapka

Jak získat fotky z SD karty zpět?

Už jsem si pročetla starší odpovědi, přesto se zeptám. Měla jsem uplně novou SD kartu v mobilu HTC a od středy do včerejška na ni fotila a fotky si zpětně i prohlížela (taky videa). Naposledy včera v jedenáct večer. Pres noc se mobil nenabíjel, nic zvláštního se s nim nedělo. Ráno na SD kartě fotky nebyly. A navíc mi mobil hlásí, ať vložím SD kartu. Nevidí, že tam je. Bohužel ani nejde změnit nastavení, aby ukládal fotky do telefonu. Nefunguje to. Vypadá to takhle, že je problém s telefonem. Ale když SD kartu prendam do jiného mobilu (Nokia), tak se na ni dá sice normálně fotit i fotky zobrazit, ale ty fotky focené do včerejška tam vidět nejsou. Kartu jsem nijak neformátovala, ani mi mobil nic takoveho nepíše, že by to bylo potřeba. Shrnutí: První mobil kartu zničehonic přestal „vidět“. Druhý mobil ji „vidí“ a bez problému používá. Ale fotky focené prvním mobilem se nezobrazujiínejsou na kartě. Dají se ty fotky ještě zpětně získat? I za peníze klidně. Dělá to nějaká firma?
P.S. Na dovolené jsou velmi omezene moznosti zálohování, spoléhala jsem právě na sd kartu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, lze to zachránit, existují na to specializované firmy, třeba http://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana-dat-prijem-zakazky.html?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+search+-+NEW&utm_conten­t=Z%c3%a1chra­na+Dat
Tu svoji si najdi na seznam.cz po zadání do vyhledávače „záchrana dat“.

Další odpovědi
anonym

Podívej se do mobilu zda-li se tam omylem nepřepnulo ukládání na interní pamět. Potom existuje software na záchranu dat z různě nefunkčních datových medií. Zadej si do Googlu hledat: program na záchranu dat z sd karty. Já kdysi jedním programem zachránil pár fotek z karty která měla všechny obrázky poškozeny, že nešli otevřít, ale on si částečně poradil a něco jsem i zachránil.

Dochy

Souhlas s jáárou v diskusi a s Keplerem.
Udělej to v PC, nejdřív si udělej bitovou kopii karty (pokud neumíš, najdi někoho kdo umí) a použij program pro záchranu dat (pokud jsou pro Tebe opravdu cená, pak to nech udělat přes firmu, měli by mít víc zkušeností a možností – ale nechaj si to zaplatit)

A hlavně tu kartu NEPOUŽÍVEJ!!! dokud tu záchranu nezkusíš. S každou další vyfocenou fotkou nebo i s jakýmikoli daty zapsanými na tu kartu se ti snižuje šance, že něco zachráníš.

dubraro

Tipoval bych spíše vadnou kartu, ty jsou dosti poruchové (představ si jak malé musí být paměťové buňky, aby se na kartu o velikosti nehtu vešly gigabajty dat). Záchrana viz co píše Dochy – v počítači, pomocí čtečky, vyzkoušet třeba i několik počítačů a čteček, která těch dat vytěží nejvíc.
Stalo se mi to taky, karta chcípla v půli dovolené, zachránil jsem asi 80% fotek.

Králičí Žena

Kartu mohl někdo Hacknout. Ale mobil má zřejmě pokaženou čtečku karty, může se to stát, pokud ji tam budete rvát špatně.

kapka

Kralici zena: Který mobil? Ten první nebo ten druhy?

jáára

nebrat vážně…

Použij redukci na SD a kartu načti v počítači

kapka

Díky moc vsem za rady i nadeji, ze o fotky a videa snad nepřijdu. :)
Kartu už nepoužívám, zkusila jsem vyfotit cvicne jen jednu fotku druhým mobilem. Holt budu trávit večery s dcerou pred wc, kde je wifi a zásuvka a budu ukládat fotky z mobilu na one drive, no. :D