Olí95

Jak získat dokonalou postavu?

Dobrý den. Je mi 17 (skoro 18) let, jsem holka a mám 163cm a momentálně 59 kg. Vím, že ideální hmotnost je u ženy výška – 110. Tudíž bych měla 6 kg zhodit. Ovšem ale přes veškerou snahu se nedokážu vyhnout jojo efektu. Vždy když se mi podaří trochu zhotit zase naberu :/. Diety i správnou výživu jsem zkoušela ale zabírá mi snad jenom když skoro nejím. Nejíst je ale špatné..člověk potřebuje živiny..chci se cítit dobře a být fit. Diety mě nelákají kvůli zmíněnému jojoefektu a k tomu miluju jídlo. Cvičení..cvičím doma každý den už měsíc a nemá to žádný účinek. Neflákám se a opravdu se mi zlepšila kondice. Ale váha se spíše přidala. (A svaly to podle všeho nejsou, moc to tak nevypadá :D ) nevím jestli mám zkusit nějaké pilulky a utrícet za to nebo jestli existuje nějaká lepší možnost. Pokud mi někdo poradíte budu ráda :)

Nejlepší odpověď
www

Pokud to není dáno geneticky, často nepomůže k dokonalé postavě ani střídmost a pohyb, nejedná se totiž jen o váhu.
Doporučuji proto navštívit odborníka.

Další odpovědi
zjentek

nejlepší bude, když se smíříš s tím, že dospíváš. Co to s sebou přináší, o tom si přečti a také se s tím smiř. S čím by jsi se smířit neměla jsou dnešní ideály krásy, jejich tabulky, vzorce, míry a váhy.

marci1

Správně chápeš, že nejíst je špatně. Jez pravidelně v malých dávkách, hlavně zeleninu, ovoce, nízkotučné bílkoviny. Ráno sacharidy, zeleninu nebo ovoce, k obědu bílkoviny a zeleninu a na večeři taktéž. Důležité je vyloučit sladkosti ( postačí ovoce ), živočišné tuky, slazené nápoje. Více pít vodu, zelený čaj. A samozřejmě pohyb, jakýkoliv – třeba plavání, jízdu na kole apod.

Mariuhana007

Zajdi za odborníkem na stravu a fitness trenerém a chod treba do posilovny nebo muzes nejaký cvicení najít na internetu a cvicit doma k dokonalé postavě
Doplňuji:
Nebo muzes se stat kulturista...­...prípravky poradit se s Osobním trenérem atp.to všechno muzes zjistit na internetu,Googlu

Olí95

Děkuji za odpovědi :) kdyby záleželo jenom na kráse a na ideálu postavy tak bych se sice nesmířila ale asi by mě to nepřimělo k tomu řešit tento problém. Přimělo mě hlavně to že se ve svém těle necítím dobře. Mám pocit neustálé unavenosti. Občas se cítím jako věžeň ve vlastním těle. Vím že 59 kg možná nezní až tak hrozně, ale pro mě to není ono. Cítím že je pro mě nezbytné zhubnout, nebo nějakým způsobem zlepšit fyzičku i postavu. Intuice :D