Tassartir

Jak získat data z plochy poškozeného disku?

Zdravím

Nedávno se mi poškodil disk na notebooku. Disk mám teď nový i s novým systémem. Potřeboval bych dostat data z plochy na poškozeném disku (mám kabely na propojení disku s počítačem přes USB). Když disk připojím zobrazí se mi 2 jednotky : klasický disk s daty a „rezervováno pro systém“. Když najdu v disku E:/Users/Tassartir tak mi napíše že je složka prázdná. Nevíte co s tím?

Předem díky
Tassartir

Nejlepší odpověď
Funna

nejsem si jistá, ale možná složka user, když není součástí spuštěného win, stávkuje…vím, že s tímhle občas bývá ve win problém…ale jestli tam nějaká data opravdu jsou, řešila bych to pomocí ubuntu, což je jiný operační systém, který je volně stažitelný, na win nezávislý a nikam se neinstaluje…prostě ho jen vypálíš, strčíš při startu do mechaniky a on jede z cédéčka…když PC vypneš a CD vyndáš a znovu pustíš, naběhne normálně win…a díky němu vidíš úplně všechny soubory a složky, které win odmítá zobrazovat , i když máš „povolené“ zobrazovat vše…já tahle řeší všechny problémy s přehráváním starých disků…
jinak fakt nevím…

Hlada

To je marná snaha. Z poškozeného disku nic nedostaneš. Pokud je chyba v elektronice, je možné vyměnit desku. Znamená to sehnat shodný disk. Jestli je chyba v hlavičkách nebo plotně, můžeš to dát specializované firmě. Cena je ale neúměrná. Doufám, že už zálohuješ.