Medvídek Pů

jak získat černou barvu?

jak smíchat barvy aby vznikla černá?

Nejlepší odpověď
anonym

Tyrkysová + purpurová + žlutá = černá
Smícháním modrozelené (azurové) a žluté barvy vznikne barva zelená, žluté a purpurové barva červená a purpurové a modrozelené barva modrá. Smícháním všech tří základních barev dostaneme barvu černou.

Další odpovědi
gecco

JAKÝ barvy???
:-OO
___
Ale velmi pravděpodobně černé nedosáhneš, bude to nějaká tmavěšedohnědáfuj…
😉

ReHu

Černou smíchánním jiných barev nezískáš.
Je z barev nejtmavší. Jak chceš ze světlejších barev smíchat tmavší?
~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jugar > proč míchat z barev zelenou, červenou a modrou a nich pak černou?
Proč hned nesmíchat ty uvedené 3 základní barvy?

Paja12

černá je základní barva smíchat nejde

Black22

Myslím že nejhvýhodnější bude koupit jí v obchodě ,co ty na to ? 🙂

cochee

Černou barvu nenamícháš, protože to není barva v pravém slova smyslu. (Podobně jako bílá.) Barva je definována vlnovou délkou světla, které dopadá na sítnici oka. Černá barva žádnou vlnovou délku nemá! Je to prostě absence světla. Barevné pigmenty odrážejí do našeho oka vlnovou délku světla, kterou jsou pojmenované (např. červený pigment červenou), ostatní vlnové délky pohltí – ze směsi všech vlnových délek, které tvoří „bílé“ světlo. Černý pigment pohltí všechny vlnové délky, neodráží se od něj žádné světlo. Proto se černá nedá namíchat, vznikne jen trapná napodobenina černé.

mosoj

Máte- li na mysli míchání pigmentových barev jedná se o subtraktivní míchání barev kde jsou základní barvy žlutá, azurová, purpurová.
Takže samotná modrá je již míchána. Takže vznikne nějaký odstín zelené. Jaký , záleží na namíchání té vlatní modré a dále na poměru míchání modré a žluté.

http://encyklo­pedie.seznam.cz/se­arch?q=subtrak­tivní míchání barev#utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&utm_me­dium=hint&utm_ter­m=subtraktivn%C3%AD%20m%­C3%ADch%C3%A1n%C3­%AD%20barev&ut­m_content=ency­klopedie