mosoj

Jak získám souhlas nebožtíka ke zveřejnění jeho jména na parte? Nebo to bude stačit takto?

Je GDPR na PRD?

Odpovědi
ivzez

Ochrana soukromí a osobních údajů
se podle mne vztahuje pouze na živé…

_________

Doplňuji:
Horší by to mohlo být s uvedením pozůstalých.
Snad jen manželka, děti, vnuci, sourozenci,…

Kepler

Souhlas se zveřejněním jeho jména nepotřebuješ, páč není jeho autorem.

Drap

Nebožtík se stává po úmrtí, mrtvolou, ostatkem, věcí se zvláštním zacházením, nebo také nebezpečným odpadem. Jiný termín pro skonané náš právní řád nepoužívá. Tudíž neni třeba souhlasu.

Arne1

GDPR je na to aby všem přidělalo spoustu velkých problémů.

mosoj

Nikdo zde nezná znění GDPR. Tak jednoduché to nebude.

mosoj

Právní subjektivita neboli způsobilost k právům a povinnostem, umožňující člověku být účastníkem právního vztahu a mít v něm práva a povinnosti. Právní subjektivita člověka vzniká narozením a zaniká úmrtím nebo prohlášením za mrtvého. Soud může prohlásit za mrtvou např. nezvěstnou fyzickou osobu, lze-li se zřetelem ke všem okolnostem usoudit, že již nežije.

S ostatními to bude ale problém. Viz Ivzez.

Kepler

kapitán: tak to nefunguje, smrtí autorská práva nezanikají, nárok mohou uplatňovat třeba příbuzní. Autorská práva zanikají až po 70 letech. Písničky Johna Lennona taky nesmíš volně šířit.

ivzez

Ochrana osobních údajů a soukromí
je něco jiného než autorské právo.

Drap

Jméno a příjmení nikoho z nás, pokud si ho nenecháme zaregistrovat jako značku, neni chráněno autorským právem.