FlAsh_7

Jak zhruba probíhá vaše studijní rutina?

Nejlepší odpověď
annas

Mě už se týká jen občas. Ale opakuji, že jste v poslední otázce psal, jak zvýšit svou inteligenci.

Můžete začít tím, že si přečte a promyslíte článek "Top 10 dovedností, které by měly být (a obvykle nejsou) vyučovány ve škole) – sebevzdělávání mimo školu.

https://www.mi­moskolu.cz/top-10-dovednosti/

Není sice nejnovější, ale můžete přemýšlet, s čím se stále setkáváte., co je pro vás nové, co můžete uplatnit. I když už jste dostal tolik rad jako nikdo jiný zde na Odpovědích.

Třeba ""rychločtení, nebo se dovíte Učit se, jak se učit"atd.

Další odpovědi
nyjono

V jakém časovém období? To se dost různí.

elkon

Už dávno ne.

Kelt

To je různé. Setkám se s nějakou informací a snažím se o tom získat více informací. Například vidím film a je tam herec, kterého jsem někde viděl. Tak se snažím najít, kde všude hrál, jak se jmenuje a pod. ¨Slyším skladbu, tak hledám autora, textaře, originál a pořád si to pouštím. Někdy třeba hledám i noty. Nebo učení cizích jazyků. Opakuji si výraz, píšu ho, hledám ho v textu a pod. A takových cest bych dokázal popsat stovky. Hlavně tě to musí zajímat, nadchnout.

ElonMusk

Na medicíně si jedeš 15ctky před zkouškou, dáš si půl hodiny na oběd a jinak se učíš. Na méně náročných školách si učení naplánuješ tak, aby jsi jej stihl projít celé do termínu zkoušky. Je to v zásadě velmi individuální, na základě toho, jak rychle se učíš, jak máš zařízené jídlo, jaké máš jiné povinnosti…