FlAsh_7

Jak zhodnotit peníze v raném věku?

Dobrý den, je mi 16 let a jak již možná víte, chtěl bych investovat.Mám o tom načteno hodně a vím toho mnohé. Problém je však ten, že sám vstoupit na burzu nemůžu a přes rodice to nejde( moc mě v tom nepodporují). Proto to chci nechat až na potom a ještě získat znalosti. Ptám se, jak ve svém věku můžu investovat/zhod­notit kapitál, aby mi ho jen tak „nežrala“ inflace?

Nejlepší odpověď
Henry1660

Radil bych ti počkat ještě ty dva roky, dovzdělat se v tomto ohledu pořádně (a nepřeceňovat se).

Nevím jistě, co všechno se může od 15, většina větších věcí (než je třeba brigáda)m které si vyžadují větší zodpovědnost můžeš právě až od 18 (podnikat a asi i investovat). Můžeš si ale sehnat povolení na podnikání (investování) od 16 od soudu (a zákonní zástupci s tím musí taky souhlasit).

Nechci ti ukřivdit, bo tě neznám, ale vzhledem k (nedávným) otázkám toho o penězích/in­vesticích a celkové fin. gramotnosti moc nevíš (protože by ses na to pak neptal). Na pořádné investování či podnikání to chce fakt pilné měsíce studia a studia – učebnic a knih; ne jen pár odpovědí na diskuzním webu… ten ti neposkytne ani nejnutnější základy.

Jen na jedno téma/odvětví je třeba prostudovat několik učebnic (protože je to obsáhlé téma, tak má třeba i víc dílu. A ne každá učebnice pojme látku stejně jako jiná. I učebnice píšou lidi, kteří mají svoůj vlastní pohled, názory, svá vlastní vysvětlení atd. takže v každé učebnici mohou být – i velké – rozdíly, byť pojednávají o stejném tématu. Ještě je třeba říct, že každé odvětví se může dělit na různé stoupence – zastánce něčeho. Třeba taková ekonomika a všechny její souvislosti má rozné úhlý pohledů, názorů a dokonce i „faktů“).
:D

Další odpovědi
df

Kupuj starší věci na inzerci a prodávej se ziskem