Kostk@

JAk zfunkčnit SD kartu???

Mám 16 gb a přestala mi fungovat … Asi si koupím novou … Ale nechci tento krok udělat zbytečně… :) děkuji za odpovedi
Doplňuji:
Mne se ale vůbec neukazuje zeby byla v zařízení… Jako kdyby tam nebyla… Takže naformatovat nelze… Ale ten líh zkusím… Jen sehnat líh :D ale děkuju ;)

Odpovědi
anonym

Naformátuj ji – nejlépe v zařízení, ve kterém ji používáš.
Případně – je-li problém s jejím načtením, očisti lihem (ideálně isopropylem, ale i technický líh stačí) opatrně její kontakty.
A pokud nejde ani zformátovat ani načíst, vyhoď ji a kup novou.
Doplňuji:
Pokud tam „jakoby není“, je problém s jejím načtením… 😉
Líh seženeš v kdekteré drogerii, barvách-lacích, prodejnách elektroniky (součástek)…
___
Jen – zkus ji, pro jistoru, ještě v jiném zařízení – jestli není vadný slot.

cool

A není to třeba chyba toho zařízení v kterém ti to nefunguje a nebo není karta nějak poškozená např. poškrabaná ??