Avatar uživatele
ivoscz

Jak zesílit signál FM rádia?

Ahoj, jde zesílit signál rádia, u mě jako posluchače? Rádio má vzdálený vysílač = špatný signál Bydlím v Blansku a chci poslouchat Hitradio Vysočina.
Pokud můžu zlepšit kvalitu příjmu jak?

Zajímavá 0 před 3996 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
petrnaku

Přestěhovat se blíže :)) nebo můžeš poslouchat třeba přes internet 🙂. Najdi si ho na http://www.radia-online.eu/ 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

ono záleží kde bydlíš a jakou máš anténu. a taky na obsazenosti frekvence treba ve tvém městě. jinak poslech přes internet je dobrá alternativa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Ono taky když se signál zesílí příliš, tak hrozí pokuta od Českého telekomunikač­ního úřadu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Má-li radiopřijímač konektor pro externí anténu, neváhat použít a určitě bude příjem lepší. Většina dnešních malých rádií ale nemá, pak je jen možnost udělat tzv. protiváhu, což je vodič určité délky, připojený na kostru elektroniky rádia, například na minusový pól u „baterek.“ Chce to experimentovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Vymyslel jsem si to v dílně tak,že jsem púvodní anténu oddělal a naletoval si tam jiný kus drátu s autokonektorem. Pokud hraje dobře neřeším ,pokud zlobí,našroubuju 3,5metrů dlouhou anténu k náklaďáku a chytám s tím i mimozemšťany:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek