Lucyfer

Jak zemřel umělec Zdislav Beksinski? Nespáchal sebevraždu?

Nejlepší odpověď
Rokio

Konec 90. let 20. století byl pro Beksińského velmi těžký. Jeho žena Zofia zemřela roku 1998 a o rok později na Štědrý den roku 1999 spáchal sebevraždu jeho syn Tomasz, známý moderátor rádia, hudební žurnalista a překladatel filmů. Beksiński objevil tělo svého syna a s jeho smrtí se nedokázal smířit. Na zdi měl stále dopis nadepsaný „Pro Tomka v případě, že natáhnu brka".

Hrobka Beksińského rodiny v Sanoku
21. února 2005 byl Beksiński nalezen mrtev ve svém varšavském bytě se 17 bodnými ranami, z nichž dvě byly smrtelné. Robert Kupiec (náctiletý syn jeho dlouholetého domovníka), který se později přiznal, byl s jeho kamarádem krátce po vraždě zatčen. 9. listopadu 2006 byl Robert Kupiec varšavským soudem odsouzen k 25 letům vězení a jeho komplic, Łukasz Kupiec, k 5 letům. Před svou smrtí Beksiński odmítl půjčit peníze Robertovi v řádech několika set złotych. Pohřeb se konal 8. března 2005 v Sanoku, kdy byl také vyhlášen oficiální den smutku.

zdroj: Wikipedie

Další odpovědi
marci1

Byl zavražděn. Přestože jeho umění působí značně ponuře, on sám byl příjemným společníkem se smyslem pro humor. 🙂
https://g.cz/budvar-31-genialne-temnych-vizi-zavrazdeneho-polskeho-umelce/

annas

Krutý osud postihl tuto rodinu.

  1. náhlá smrt umělcovy manželky kvůli aortálnímu aneuryzmatu
  2. poté sebevražda syna, známého novináře Tomka Beksińského a
  3. nakonec vražda 17 bodnutími nožem tvůrce nesmírně tajemných a temných obrazů.,

Více v odkazu. https://wiado­mosci.radiozet­.pl/Polska/War­szawa/15-lat-temu-Zdzislaw-Beksinski-zostal-zamordowany-w-swoim-mieszkaniu-na-warszawskim-Sluzewie

Z toho plyne, že umělec byl zavražděn, ale jeho syn novinář Tomek spáchal sebevraždu.