Tykeww

Jak zemřel Oskar Man?

Zajímalo by mě, za jakých okolností zemřel Oskar Man, který napsal texty k první české rockové opeře Dialog s vesmírem (kapela Progres 2). Na internetu jsem zjistil jen to, že to bylo v roce 1978. Nezná někdo podrobnosti?

Odpovědi
hanulka11

jen jsem se dočetla, že to bylo tragickou smrtí, ale nemohu víc najít

yaya

Oskar Man byl údajně zavražděn (mám dojem, že uškrcen) ve svém bytě „přítelem“, se kterým tehdy žil. Podrobnosti neznám, snad jen to, že byl nalezen někde ve sklepě v hromadě uhlí…

Topýr

Kytarista a zpěvák Pavel Váně se o smrti Oskara Mana, jenž byl dlouholetým manažerem a textařem skupiny Progres, zmiňuje ve vzpomínkové knize V erbu Progres, kterou napsal spolu s hudebním publicistou Petrem Gratiasem. Podle této knihy byl Oskar Man zavražděn ve svém bytě náhodným milencem. Vrah byl do té míry nedůvtipný, že si ponechal auto zavražděného, co umožnilo policii rychle ho vypátrat a zatknout.

ritterhouse

Bůh ti žehnej
Je mi líto, že vás hraničím, mám něco velmi důležitého
abych ti řekl, že čekám (ritterhousesarah.net@gmail.com)