Ondrej01

Jak zemřel Josef Dobrovský?

Zdravím, jak už jsem psal, dělám žákům prezentaci na téma Josef Dobrovský, bude to půlhodinové promítání kde bude přibližně 55 lidí (včetně pár kantorů). Už mám téměř hotovo, dělám 44. stranu z (podle mě) asi 50. Teď mě čeká SMRT JOSEFA DOBROVSKÉHO a po pravdě netuším jak tento muž zemřel. Po internetu vidím, že trpěl duševní nemocí, ale jak přesně zemřel nikde nevidím. Nemůže mi prosím někdo poradit? Chtěl bych to zkrátit do cca 10 vět. Mockrát Vám děkuji předem.

Nejlepší odpověď
annas

Dá se vyhledat, ale chce to čas. Jak D. zemřel, se nedovíme (zda v bolestech či odešel tiše). Příčinou smrti bylo vyčerpání a zhoršení duševní choroby.

http://www.roz­hlas.cz/radio_ces­ko/vyroci/_zpra­va/6-1-1829-zemrel-josef-dobrovsky--532097