Jakže se údajně ostří po domácku nůžky pomocí alobalu či šmirglpapíru, pokud byste měli vypsat přesný návod?

Nejlepší odpověď
Drap

Stříhá se alobal nebo jemný smirek. Nůžky se trochu ve stříhání zlepší, ale pořádné nebroušení to neni.

Další odpovědi
mzm

No nevím. Hliník je tak měkký, že na ostří vliv nemá prakticky žádný, smirkem nůžky spíš ztupím.
To jsou zase nějaké pověry, ne? Nůžky se trochu ostří tak nějak sami, když po sobě ty nože šoupu. Ale není to moc.
Lepší je chytit oxidy hliníku v tuhém stavu (karborundum brousek) a nabrousit nůžky tímhle. Chce to možná malinko cviku.