Aaron Novak

Jak zdrobněle říkáte Ekaterine?

Mam novou spoluzacku z Ruska, ktera se jmenuje Ekaterina. Jaka je zdrobnelina tohoto jmena? Je to ekvivalent ceske Kateriny, cili se oslovuje „Katy“?
Jak zdrobnele rikate Ekaterine?

Nejlepší odpověď
paul1

Asi to bude spíš Káťa. Ještě jsem si vzpoměl na Kaťušu (ne tu zbraň). To bylo nějak takto: Vychadila na bereg Kaťuša …

Další odpovědi
annas

Žádnou dívku neznám ze skutečnosti, ale z literatury. Jenže se vyslovuje Jekatěrina. ruské e se píše jinak, naše e = je.

Ekaterina = Екатерина v ruštině je česky Jekatěrina. V ruštině se říká Katerina , běžná krátká forma je Katea, Katya.

https://ru.wi­kipedia.org/wi­ki/%D0%95%D0%BA%D0%B0%D1­%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0­%BD%D0%B0

Můžete jí říkat Katy, ale domnívám se, že to záleží na dotyčné. .

aliendrone

Po česku Káťa, Kačenka, Kačka. Jde o ruský ekvivalent české Kateřiny. (Katy je spíš pro anglosaské ekvivalenty tohoto jména, ale obecně i to lze použít.) Jak píše annas, to „E“ na začátku jména Rusové čtou jako „je“.

Ruská synonyma > Катя, Катюха, Катюша, Катена, Катюня, Катюся, Катюля, Екатеринка, Катеринка, Кейт, Кэт, Кэти, Катрина, Катерина, Кэтрин, Катарина, Кэт, Катенька, Катечка. Одна из форм имени Екатерина — Каталина.

Asi nejznámější ruskou Jekatěrinou byla Kateřina II. Veliká (původem Němka ;) :D). https://ru.wi­kipedia.org/wi­ki/%D0%95%D0%BA%D0%B0%D1­%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0­%BD%D0%B0_II

marci1

Katusha, Kata, Katka, Katěnka, Kaťusha, Káťa.
I Katy. 🙂
https://www.vyznamy-jmen.com/n/Eka­terina

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.