Dvorní šašek

Je zdravější margarín nebo máslo? A v čem spočívá hlavní rozdíl?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
GM

máslo

Výživová poradkyně v nemocnici mi řekla: mazat máslo, dusit na másle nebo sádle, smažit na sádle. Olej používám na majonézu a tatarku-jen zřídka. Nic nového, takhle to dělám celý život.

Další odpovědi
Filip84

máslo

Margarín je náhražka, válečný tuk, pro Winterhilfe, hnus fialový, kentus nevídaný. Rozdíl je v tom, že máslo je z mléka, válečný tuk z rostlinných tuků a může obsahovat stopy ropy, pneumatik. Chraňte před přímým slunečním světlem – nebezpečí výbuchu. Netřetpat – neklopit – nebezpečí samovznícení. Může obsahovat stopy kopytnatců. Bezpečnostní list možno vyžádat u Spolany Neratovice.

elkon

jiná možnost

Máslo je vyrobené z mléka a je zdravé, margarín je rostlinného původu. Citace „Proč nejíst margarín? Hrozí nám tak narušení rovnováhy mezi obsahem omega 3 a omega 6 mastných kyselin. Nerovnováha může přispívat nejen k nemocím srdce, ale i k rozvoji astmatu, rakoviny nebo deprese. V typickém složení margarínů nechybí ani emulgátory, regulátory kyselosti, barviva, aromata a konzervační látky“.

Ametyst

máslo

Margarín je umělý tuk, je to emulze tuku a vody, s barvivy a přísadami, aby se emulze hned nerozsadila na původní složky. Máslo je přírodní a podle legislativy nesmí do něj být přidávány žádné jiné složky.

paul1

máslo

Ale na manipulaci je lepší margarin. Ztuhlé máslo namazat na rohlík, to je fuška. Stále mě to
po ránu rozčilovalo, když jsem si chystal svačinu do práce.

zjentek

máslo