22aa

Jak zdigitalizovat audio kazetu pomocí walkmanu přes sluchátkový nebo mikrofonový jack?

Dobrý den.
Dala by se digitalizovat audiokazeta pomocí starého walkmanu přes sluchátkový jack bez usb?
Děkuji 22aa.

Nejlepší odpověď
Hlada

Walkman má zpravidla jediný výstup – na sluchátka. Ne něm je napětí řádově ve stovkách mV. Musí se tedy propojit s linkovým vstupem záznamového zařízení.

Další odpovědi
Dochy

Jasně do line-in na PC. Nebude to nejspíš žádná špička ale do PC to dostaneš. Jo a začni tím, že si vyzkoušíš správné úrovně aby to nebylo moc tiché ani ořezané…

anonym

Po připojení sluchátkového výstupu na line-in vstup počítače nainstaluj software AUDACITY a s jeho pomocí pořiď záznam z line-in. AUDACITY doporučuji proto že umí nahrávku i vyčistit a zbavit ji šumu. https://www.au­dacityteam.or­g/ Existuje pro všechny platformy, windows, macos i linux.

22aa

Já jsem to zkoušel ale mě to jde jen z 50 let staré web kamery

Dochy

A nemáš blbě nastaven vstup pro záznam?

22aa

Ale nevím jak dál když otevřu audacity tak nevidín ovladač na walkmana do pc.

dr.luha

Pokud nefunguje vstup, Audacity ho nebere, tak v PC musíš zapnout (povolit) Stereomix.

Dochy

ovladač na walkmana opravdu nenajdeš. Hledej linkový vstup nebo něco takového. Neznám ten soft. Musíš zkrátka najít něco co bere data z linkového vstupu.
Co třeba:
Extra – device – change recording device ?