Merlin33

Jak zde uspořádat závorky, výsledek musí být minus 1 v příkladu 4–2×3+5 ?

Dobrý den, mám dotaz.Děkuji za odpověď.

První vaše otázka a školní úkol? Přece vždy vám někdo nebude úkoly vypracovávat.

Odpovědi
Ametyst

Dej do závorek 2×3, abys od 4 odečítal 6 a přičetl 5.

Kelt

Zásady – násobení má přednost před sčítáním a odčítáním, ale protože bychom dostali záporné číslo, musíme tam pomocí závorek získat číslo kladné.
Proto (4– 2) x 3 + 5 = 2 × 3 + 5 = 6 + 5 = 11

Funna

nějak nechápu matematické schopnosti odpovídajcích…

ametist…2×3 má vždycky přednost,takže je dávat nemusíš a tvůj výsledek je 3

kelt…má to vyjít –1, tak proč počítáš příklad, kde je tvůj výsledek 11???

Ametyst

V tom případě když tam jsou, neudělám chybu. Otázka zněla, kam dát závorky.

Funna

ano, kam je dát, aby to vyšlo –1…tobě to vychází +3…